Rabu, 25 Mei 2016

Stawianie balaski z plastiku na plot i furtę ogrodzeniowa nie zada pozwolenia na to ani komunikowania tego faktu gminie prócz kilku przypadków.

Budowa balaski PVC na ogrodzenie i furtę sztachetowa nie wymaga zezwolenia na to oraz komunikowania tego faktu do starostwa powiatowego nie licząc szczególnych wypadków.

Plot PCV na ogrodzenie i bramę ogrodzeniowa nie przekraczające wysokości 2,2 m umieszczane pośrodku dwoma graniczącymi działkami nie potrzebują żadnych formalności urzędowych. Dotyczy to także ogrodzeń zastępczych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia potrzebuje:
  1. stawiamy ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych oraz pozostałych miejsc publicznych (nie tyczy się to ogrodzeń obok prywatnych a także wewnętrznych nie będących drogami generalnymi)
  2. budowa ogrodzenia przekraczającego 2,2 m wielkości bez względu na umiejscowienie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia budowy ogrodzenia Winylowe na ogrodzenie i furtkę sztachetowa dokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym ewentualnie urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamysłu konstrukcji płotu powinno zawierać formę ogrodzenia, sposób dokonania jego instalacji oraz zaplanowany termin zapoczątkowania budowy.
  5. Prócz zgłoszenia trzeba dodać deklaracje o prawie do zarządzania nieruchomością w celach budowlanych i jeżeli jest to wymagane przez starostwo szkic ogrodzenia.

Czasem do konstrukcji ogrodzenie PVC na plot i furtkę ze sztachet zadane są pomocne uzgodnienia tj. np. zgoda zarządcy drogi na lokalizacje wjazdu.

Stawianie ogrodzenia można zacząć po 30 dniach od momentu zgłoszenia zamiaru jego konstrukcji, o ile biuro nie wniesie uprzednio protestu. Sprzeciw może powstać w sytuacji, jak projektowane sztachetki plastikowe na plot i bramkę sztachetowa jest niekompatybilne z ustaleniami tutejszego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasie drogowym planowanej ulicy. W sytuacji jak projektowane balaski z Winylu na plot i bramkę ze sztachetprawdopodobnie może grozić bezpieczeństwu ludzi ewentualnie mienia, np. poprzez redukowanie widoczności, budowa takiego ogrodzenia może potrzebować pozyskania pozwolenia na jego budowę. Zgłoszenie zamysłu stawiania ogrodzenia jest ważne przez czas dwóch lat. Wstrzymanie rozpoczęcia prac przez ten czas skutkuje unieważnieniem zgłoszenia a także w wypadku ochoty wybudowania ogrodzenia potrzebne staje się kolejne zgłoszenie tego faktu.

Tidak ada komentar:

Posting Komentar