Selasa, 24 Mei 2016

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Trwałe ogrodzenia drewniane

Niepoprawnie zabezpieczone ogrodzenia z drewna szybko się psują i mogą ostatecznie stracić swój dotychczasowy wdzięk i własności. Decydując się na używanie drewna na płot należałoby poznać sposoby konserwacji i pielęgnacji takiego płotu. Tylko wtedy będziemy mogli upajać się jego pięknem przez długie lata.

Wszelkie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa powinno się zacząć od poprawnego i skrupulatnego przygotowania towaru na płot, dlatego że od tego zależy wynik finalny naszych prac. Przed zastosowaniem produktów do ochrony oraz dekoracji płotów z drewna niezbędne jest sprawdzenie, czy drewno jest czyste, suche i czy nie nosi śladów biokorozji. Nie prędzej niż po zakończeniu obróbki drzewa na płot zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, zwłaszcza w przypadku surowego drzewa ogrodzeniowego, powinniśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu technicznego, jaki chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz insektami. Gdy zabezpieczymy już nasze ogrodzenie przed rozwojem biokorozji, wypada nanosić następne preparaty, które ochronią je przed warunkami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli pragniemy utrzymać naturalny odcień drewna naszego ogrodzenia, winniśmy zastosować achromatyczny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu określonego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący czy też lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zabezpieczy ogrodzenie od środka, ale nie utworzy na jego powierzchni ochronnego filmu. Konserwowane w ten sposób ogrodzenie pozostanie matowe i miłe w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej i trwalszej protekcji płotu, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki skuteczniej niż w przypadku impregnatu asekuruje płot przed ujemnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać ażeby płoty z drewna były trwałe należy poświęcić im sporo uwagi i opieki.

Zgoła inaczej jest w wypadku ogrodzeń z pcv. Ten wariant płotów jest w pełni wytrzymała na warunki atmosferyczne dzięki czemu nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia z plastiku nie ulegają także biokorozji więc dogadzają swoim posiadaczom przez długi czas.

Tidak ada komentar:

Posting Komentar